Diákönkormányzat

A Diákönkormányzat a Madáchban több éves hagyományokat ápol, tagjait minden tanév elején újraválasztjuk. Az egyes osztályok titkárai, illetve rajtuk kívül még két-két delegált tag, tehát körülbelül 50 fő a létszáma. Havonta egy alkalommal ülésezünk, általában a patronáló tanár hívja össze a tagokat. A DÖK széleskörű feladatokat lát el iskolánkban. Fő feladata a diákjogok szem előtt tartása, így minden iskoladokumentumot, a Házirendet, Pedagógiai Programot, SZMSZ-t mi is jóváhagyunk, csak így érvényesek.Minden évben két alkalommal Diákfórumot szervezünk, amely nyílt, vagyis bárki részt vehet rajta, tanárok és diákok egyaránt. Itt lehet a régóta összegyűlt problémákat, panaszokat megbeszélni, s majd azután a nevelőtestület is megpróbálja orvosolni ezeket. Az esetleges fegyelmi ügyeket mi is tárgyaljuk, igyekszünk az érintett diák jogait érvényesíteni az eljárás során. Másrészt képviseljük az iskola diákjainak érdekeit a városi DÖK-ben, illetve a Nógrád Megyei Ifjúsági Tanácsban. Igyekszünk részt venni a város és a megye ifjúsági rendezvényein.

Sikereink: immár harmadszor is megnyertük(!) a Tanévnyitó fesztivál középiskolások számára hirdetett vidám ügyességi vetélkedőjét, a Suli Show-t, jutalmunk idén 60000 forint volt, melyet iskolai diákrendezvényekre költhettünk.
2008 tavaszán pedig a Városi Kincskereső Játékban lettünk az elsők, mi hoztuk el a „Kincset” az embert próbáló, furfangos feladatok méltó és eredményes zárásaként. Tavaly a „Kicsi Kincs” lett a miénk, mikor szoros versenyben a második helyet tudtuk megszerezni a vetélkedő iskolák között. Szűkös kereteink ellenére igyekszünk a tanulóknak szervezett programokat, vetélkedőket anyagilag támogatni, a jutalmazás költségeit átvállalni.

Hagyományos programjaink:

• ősszel a Gólya-diszkó, ezzel avatjuk igazi madáchossá a „kicsiket”
  • novemberben a Játékdélután, amikor fergeteges társasjátékcsaták zajlanak az aulában
  • télen az adventi „barkács – délután” keretében üvegfestéssel, gyertyafestéssel, origamival stb. készülünk az ünnepre meleg tea és sült tök mellett
  • Suli-Mikulás, aki minden évben végigjárja a termeket és cukrot ad a neki énekkel kedveskedő madáchosoknak minden évben Karácsony előtt jótékonysági akciókban veszünk részt, általában rászoruló gyerekeket ajándékozunk meg
  • februárban a farsangi bál zárja a tematikus hét rendezvénysorozatát, így mi is bekapcsolódunk az immár az egész iskolát megmozgató programcsoportba
  • tavasszal a papírgyűjtés versenylázba hozza az osztályokat
  • a diáknap szintén osztályok közötti, a győztes szervezi a következőt a DÖK támogatásával
  • júniusban természetesen nem feledkezünk el a Pedagógusnap megünnepléséről
  • nyár végén kétnapos Gólyatáborba várjuk a leendő kilencedikeseket.

Gyere, várunk téged is: A DÖK tagjai